SKK CK

Výroční zpráva 2004/05

Existence Shotokan karate klubu při Gymnáziu se přehoupla do druhého desetiletí. Minulý rok jsme totiž oslavili desáté výročí založení klubu. Ale pokud se ohlédneme za posledními dvěma roky, nebyl to jediný důvod k oslavám. Naši závodníci se úspěšně umístili v krajském přeboru nebo v jihočeské lize karate. Také za účast na mistrovství republiky se rozhodně nemusíme stydět. I když jsme z poslední jmenované akce nepřivezli žádné cenné kovy, získané zkušenosti a ponaučení určitě uplatníme při příštích závodech.

Trénujeme několikrát týdně, ranní ptáčata někdy i dvakrát denně. No a ti, kterým to nestačí (jmenovitě Jirka Mikšátko, Matyáš Troup a Štěpánka Tomková), jezdí každý pátek večer do Českých Budějovic na závodnické tréninky klubu Shirokan. Úsilí věnované těmto náročným tréninkům si pak mohou třikrát ročně pod barvami tohoto klubu prověřit v Národní lize družstev, kde se více či méně daří praktikovat finty, kterým je učí Stanislav Bílý (4. DAN), jeden z nejlepších karatistů v České republice.

Na druhé straně je ale škoda, že řady klubu stále řídnou a řídnou, a nováčků nepřibývá. Náš trenér, Roman Knefl (3. DAN), by to mohl v hodině zeměpisu klidně přirovnat ke stavu demografikého vývoje posledních let v naší zemi. Proto je už jen na Vás, potencionálních zájemcích o tento druh bojového umění, jestli klesající křivku opět zvednete, nebo jí necháte spadnout až na nulovou souřadnici.

Štěpánka Tomková, septima

krumlov.png, 4,6kB

teniscentrum.gif, 3,2kB

shirokan.jpg, 17kB

tsunami.jpg, 20kB

kaplice.jpg, 32kB

bechyne.jpg, 7,0kB

tabor.jpg, 7,3kB

© Shotokan Karate Klub Český Krumlov 2011 - 2020